5 novoročných predsavzatí, ktoré by si mal dať každý rodič

family g5945c553f 1920 scaled

S príchodom nového roka sa mnoho ľudí rozhodne dať si predsavzatie, ktoré im má pomôcť na ceste za ich lepším či zdravším ja. Začať behať, kúpiť si permanentku do fitnescentra, zapísať sa na kurzy či rozlúčiť sa so zlozvykmi – to sú asi najčastejšie predsavzatia. Viete ale, aké predsavzatia by si mal dať každý rodič? Prečítajte si našich päť tipov: súhlasíte s nimi?

Viac sa hrajte s vašimi deťmi

Čas letí neskutočne rýchlo. Ani neviete ako a z vášho bábätka sa stal veľký škôlkar? Nestrácajte drahocenný čas, ktorý môžete stráviť s vašimi deťmi. Riad v umývačke je už čistý a počká si na vyloženie, okná prežijú, ak ich neumyjete. Dôležité je, že ste spolu, s vašimi drobcami, že sa zabávate, učíte, rozvíjate a vytvárate si krásne spomienky. Lebo to je to, čo sa v živote počíta.

Menej pracujte

Áno, každý dobrý rodič chce zabezpečiť svoju rodinu, občas sa však stáva, že práca pohltí väčšinu času a potom už nezostáva veľa času na to, aby si spoločne mohli ako rodina užiť zarobené peniaze. Mať dostatok finančných prostriedkov je nevyhnutné. A je to dobrý pocit, ak svoju ratolesť môžete hocikedy obdarovať novou veselou plyšovou hračkou. Deti však potrebujú aj niečo iné. Hrať sa sám nie je až taká zábava, vaši drobci sa chcú s novou hračkou pohrať práve s vami. Umožnite im to.

p 1 0 2 8 1028 Plysovy jednorozec vo velkosti XL

Menej kričte

Túto situáciu pozná asi každý rodič. Stres, pracovné povinnosti, množstvo úloh počas dňa, ktoré musíte zvládnuť a do toho vymýšľanie či nekonečné otázky vašich zvedavých detí. Komu by nepraskli nervy? Kričaním však škodíte len sebe a svojej rodine. Preto skúste s príchodom roka 2022 zmeniť tento váš zvyk „vybuchnúť“. Ak sa dostanete do náročnej situácie, nadýchnite sa, narátajte do 10 a až potom zareagujte. Uvidíte, že aj bez kriku sa dá dosiahnuť veľa.

Viac sa usmievajte na vaše deti

Nie je každý deň nedeľa. Občas sa nedarí v práci, pohádate sa s partnerom, nevyjde vám to, čo ste si naplánovali. Vaše deti vás však neradi vidia namrzených, nahnevaných a zlostných. Veď ony nemôžu za to, že práve máte deň pod psa. Túžia po láskavom slove, po vašom úsmeve a dobrej nálade. A prečo sa neusmievať, keď ste so svojimi deťmi – veď práve ony sú vašou celoživotnou výhrou, vašim životným šťastím, vašimi každodennými dobíjacími baterkami, no nie? Nešetrite úsmevom pri vašich deťoch, uvidíte, ako rýchlo zabudnete, že ste mali zlý deň.

Nezabúdajte na seba

postelna bielizen dospely dadaboom sk

Spokojné dieťa je len vtedy, ak je spokojný aj rodič. Ak cítite, že potrebujete vypnúť, vypnite. Byť rodičom je krásna, no náročná úloha. Je preto dôležité dopriať si oddych, načerpať nové sily, zrelaxovať. Starí rodičia budú od šťastia celí bez seba, ak im na víkend zveríte ich vnúčatká a vy si doprajete čas iba pre seba alebo sa jednoducho konečne dobre vyspíte vo svojej posteli v mäkučkých obliečkach. Získate novú energiu a o to viac sa s deťmi budete na seba tešiť, aby ste si porozprávali, čo za ten čas, čo boli bez vás, s dedkom či babkou zažili.

Dali ste si aj vy nejaké špeciálne novoročné predsavzatie? Podeľte sa oň s nami v komentároch.

Recent Posts