Poklona všetkým mamám: Toto všetko zvládajú každý jeden deň, klobúk dole!

park 3089907 1920 scaled

Mamy sú superhrdinky. Ak ste sama mamou, určite to o sebe viete. Toľko vecí, ktoré mamy dokážu s prehľadom zvládať, je obdivuhodné. Zaslúžia si, aby nielen na Deň matiek, ale každý deň dostali poklonu a vďaku za všetko, čo každý jedeň deň robia.

Mamy vedia, kde majú veci svoje miesto

Mamy majú výnimočnú schopnosť vedieť, kde sa nachádzajú všetky veci v domácnosti. Hoci ockovia sa niekedy strácajú, kde môže byť tá či oná vec uložená, mama to vie s absolútnou presnosťou.

Mamy pripravujú to najlepšie jedlo na svete

A spomienky na jej úžasné jedlá či zákusky si v sebe ponesieme celý život.

Mamy vedia, ako odpovedať na každé “A prečo?”

Niekedy trpezlivo a niekedy aj s hlbokým nádychom odpovedia na milióntu otázku: „Prečo?” Vedia odpovedať na všetky zvedavé otázky svojich detí: vysvetľujú, učia ich a vychovávajú.

Mamy dokážu vyčistiť absolútne každú nečistotu

Tričká s fľakmi od čokolády, blata či trávy? Nehrozí. Mama pozná recept, ako škvrny odstrániť a oblečenie od nej je dokonale čisté a voňavé.

Mamy poznajú liek na bolesť

Či už je to rozbité koleno, odretý lakeť či po prvýkrát zlomené srdce, mama vždy vie, čo na to zaberá.

woman 2566854 1920

Mamy zvládajú fungovať, aj keď majú málo spánku

Vstávajú v noci k bábätkám, kŕmia ich, tíšia ich a uspávajú. Budia sa k deťom, ktoré mali v noci zlý sen a boja sa zaspať. Aj napriek nedostatočnému odpočinku dokážu fungovať a zvládať množstvo úloh a povinností.

Mamy bezpečne uchovajú každé tajomstvo

Mama je spoľahlivý “parťák” svojho dieťaťa – môže sa jej zveriť s čímkoľvek a jeho tajomstvo zostane u mamy v bezpečí.

Mamy vydržia nejesť celé hodiny

Pretože prvoradé pre ne je, aby malo plné a spokojné bruško ich dieťa. Popritom stíhajú uvariť obed pre celú rodinu, prichystať desiatu partnerovi do práce a na seba si spomenú až poobede, že vlastne od rána nič nejedli.

Mamy spravodlivo rozsúdia každý spor

Mamy sú rozhodcom pri hádkach súrodencov a musia starostlivo posúdiť, ktorá strana je v práve. Zároveň rozhádané deti uzmierujú a vysvetľujú im, ako takýmto hádkam a sporom predchádzať.

Mamy vedia, ako dosiahnuť, že sa v izbičke uprace

Hračky nebudú pohodené v kúte, ani špinavé oblečenie nebude ležať pri posteli. Mame sa nejakým zázrakom vždy podarí dosiahnuť, že si deti upracú svoju izbičku a opäť to v nej vyzerá ako v malom kráľovstve.

bavlneny baldachyn pudrova 3 dadaboom sk

Mamy nad ničím nekrčia nos

Plná plienka, ktorú “cítiť na kilometre”? Ľavou zadnou zvládnu prebaliť bábätko a v okamihu je opäť čisté a voňavé. Mamy sa nezľaknú ani čudných chrobákov či dážďoviek, ktoré im zo záhrady hrdo prinesú deti ukázať.

Mamy majú v sebe nekonečnú lásku

Ľúbia svoje deti od prvého dňa a neprestanú do poslednej chvíle. Aj preto si zaslúžia, aby lásku, ktorú dávajú, dostali naspäť. Krásny Deň matiek želáme!

Recent Posts