Powered by Smartsupp

Zavolajte nám: +421 915 110 514

Doručenie Zadarmo pri nákupe nad 150 €

Toto sú najkrajšie slovenské hrady a zámky: Na ktorý z nich by ste si určite mali urobiť rodinný výlet?

Chýbajú vám výlety a cestovanie? Slovensko je krásna krajina, ktorú sa oplatí spoznať od jedného kraja po druhý. A čo tak začať so spoznávaním našich najkrajších hradov a zámkov? DaDaboom pre vás pripravil zoznam tých najčarovnejších, ktoré by ste so svojimi deťmi rozhodne mali navštíviť.

Beckov

Brány krásneho hradu Beckov sa otvárajú od 1. mája. Hrad je otvorený v štandardnom režime každý deň od pondelka až do nedele, v čase od deviatej ráno do 18:00. Nadýchnite sa s deťmi histórie hradu, spoznajte legendu o šašovi Beckovi a navštívte s vašimi najmenšími pri hradnej studni draka Blundusa.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hrad Beckov (@hrad_beckov)

Oravský hrad

Urobte si výlet na Oravu a spoznajte jej dominantu. Oravský hrad už tiež víta svojich návštevníkov, samozrejme, s dodržaním všetkých bezpečnostných opatrení. Ako informuje na svojich stránkach, otvorený pre návštevy je od pondelka do piatka od 09:00 do 15:00, cez víkendy sa zatvára o hodinu neskôr, o 16:00 Zabaľte deťom napríklad do veselého Metoo batohu v podobe obľúbenej postavičky chutnej dobroty a vyrazte s nimi na výlet.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Oravský hrad / Orava Castle (@oravskyhrad)

Spišský hrad

Jedna z najcennejších pamiatok Spiša a naša národná kultúrna pamiatka. Spišský hrad je skvelým tipom na rodinný výlet. Je to jeden z najväčších hradných komplexov v strednej Európe, jeho rozloha prevyšuje 4 hektáre. Naplánujte si výlet na Spiš, “vybavte” si slnečné počasie a pokochajte sa prehliadkou jedného z našich najkrajších hradov. Od mája je hrad opäť otvorený, privítajú vás od 09:00 do 19:00, s posledným vstupom o 18:00.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Spišský hrad – Spišské múzeum (@spisskyhrad_official)

Uhrovec

Na svete je veľa jedinečných hradov a zámkov, no aj naše malé Slovensko ich ukrýva naozaj dostatok. Napríklad taký hrad Uhrovec, ktorý sa nachádza v okrese Bánovce nad Bebravou. Ide síce o zrúcaninu, no veľmi pôsobivú. Na hrad sa dostanete z obce Uhrovské Podhradie. Vedú k nemu dve cesty, kratšia, ktorá je ale o niečo strmšia a dlhšia, ktorá je zas s pohodlnejšia a príjemná na prechádzku aj s deťmi. Ak hľadáte lacný výlet po Slovensku, ktorý je ale bohatý na zážitky, prírodu a výhľady, toto je to pravé miesto.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa SRDCOM PO SLOVENSKU (@srdcomposlovensku)

Lietavský hrad

Len pár kilometrov od Žiliny leží nádherná zrúcanina hradu Lietava K tomuto hradu sa dostanete z viacerých okolitých obcí. Nádherný pohľad na týčiaci sa hrad budete mať, ak pôjdete cestou z obce Lietavská Svinná-Babkov, no určite sa vám bude páčiť aj cesta z obcí Lietava alebo Podhorie. Areál hradu je prístupný neobmedzene, takže keď sa rozhodnete prísť, môžete si užiť prehliadku zrúcaniny a tiež okúzľujúce výhľady z hradu. Na nádvorí sú tiež k dispozícii miesta na opekanie, takže si určite nezabudnite pribaliť niečo pod zub – najlepšie do praktického piknikového košíka.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Slovensko z neba (@slovensko_z_neba)

Fiľakovský hrad

Hrad Fiľakovo leží v okrese Lučenec a svoje brány pre návštevníkov otvoril 1. mája. Poďte si pozrieť jeden z menej známych, no krásnych slovenských hradov, ktorý návštevníkom má čo ponúknuť. Prekvapí vás jeho rozloha a tiež zaujímavé expozície.

Bojnice

Jeden z najkrajších, najčarovnejších a asi aj najznámejších zámkov na Slovensku. Niet sa ale čomu čudovať, Bojnický zámok je skutočne nádherné dielo, ktoré každý rok obdivujú zástupy turistov. Ak ste v Bojniciach dlho neboli, naplánujte si tu výlet. Očarí vás nielen rozprávkový zámok, deti sa dobre zabavia aj v bojnickej ZOO. Zámok je otvorený od utorka do nedele, v čase od 10:00 do 15:00.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa SNM – Múzeum Bojnice (@bojnicecastle)

Považský hrad

Máte radi romantické zrúcaniny, pri ktorých by ste si mohli urobiť krásnu rodinnú fotografiu do albumu? Považský hrad je čarovným miestom a skvelým tipom na rodinný výlet. Na hrad sa dostanete za pár minút z obce Považské Podhradie. Keď zdoláte nenáročný kopec, hrad vás odmení nádhernými výhľadmi na Váh a časť Považského Podhradia.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ????? ?? ????????? ?? (@tripy_po_slovensku)

Hrad Šomoška

Kúsok od Fiľakovského radu stojí ďalší skvost – hrad Šomoška. Ak si teda naplánujete výlet po juhu stredného Slovenska, do itinerára si zaznačte aj tento rozprávkový zámok. Ide o zrúcaninu, ktorá je však konzervovaná. Na hrad sa dostanete z obce Šiatorská Bukovinka, celá cesta trvá približne 45 minút. Približovanie sa k hradu vás určite poteší, pretože vás čakajú krásne výhľady a pekne upravené prostredie s jazierkami. Šomoška je takmer neobjavený skvost medzi slovenskými hradmi, vydáte sa ho spoznať?

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa slovakia.photos (@slovakia.photos)

Spoznávajte s vašou rodinou Slovensko, obajvte kúty, o ktorých ste možno len počuli, no nikdy ich nenavštívili. Cestovanie je zábava, zároveň sa tým vaše deti veľa naučia. Ak vám v článku chýbal váš obľúbený hrad či zámok, prezraďte nám v komentári, aké ďalšie miesto stojí za návštevu.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava ZDARMA

Pri každom nákupe nad 150€ máte dopravu zadarmo

Bezproblémová výmena

Bezproblémová výmena tovaru do 14 dní

Certifikovaný tovar s overenou kvalitou

Certifikovaný tovar s overenou kvalitou

100% Bezpečná platba

Zabezpečená platba kartou MasterCard / Visa