Ako vybrať dobrú detskú trojkolku? Na toto myslite pri kúpe

trojkolka ruzova 5 dadaboom sk.png

Vybrať dobrú detskú trojkolku je kumšt. Ako každý rodič, aj vy iste chcete pre svoje dieťa len to najlepšie. Sú aj vaše požiadavky, aby bola trojkolka spoľahlivá, kvalitná, vyrobená z odolných materiálov a nemal by jej chýbať ani pekný dizajn? Poradíme vám, ako vybrať tú najlepšiu trojkolku, z ktorej bude mať váš drobec, ale aj vy, dlho radosť.

Trojkolky motivujú k pohybu a sú prvým krokom na ceste k naučeniu sa dieťaťa bicyklovať. Aj preto ich všetky deti zbožňujú, pretože hoci ešte na bicykli nevedia udržať rovnováhu, na trojkolke sa môžu postupne oboznamovať s tým, aké to bude pri bicyklovaní. Na čo si dať pri výbere trojkolky pozor a čo by ste mali pri kúpe zvážiť? Pripravili sme pre malý návod.

Vyberte si overeného výrobcu

Je fajn, ak môžete pri kúpe trojkolky ušetriť, je ale dôležité si uvedomiť, či za výhodnú cenu dostanete to, čo od trojkolky požadujete. Na trhu nájdete množstvo výrobkov, faktom ale je, že nie všetky spĺňajú kritériá kvalitného výrobku. Ľahko sa potom môže stať, že síce domov zadovážite trojkolku za nízku cenu, no po pár mesiacoch začne vrźgať, praskať a dokonca niektoré jej časti môžu začať odpadávať. Stavte na dobré meno a overenú značku výrobcu, ktorý si stojí za kvalitou svojho výrobku. Jednou z takých je napríklad značka Foxrider. Kto povedal, že trojkolka zostane len vášmu dieťaťu? V prípade kvalitných kusov sa môže dediť z generácie na generáciu.

trojkolka modra 5 dadaboom sk.png

Sledujte kvalitu spracovania trojkolky

Problematickosť spracovania trojkoliek sme už načrtli v predchádzajúcom bode. Pri výbere trojkolky si dobre všímajte, ako je trojkolka spracovaná, či sa niektoré prvky nehýbu, nie sú ohnuté či nalomené. Všímajte si tiež ergonómiu trojkolky: aké pohodlné je sedadlo, či sú držadlá príjemné na dotyk, či sa budú dieťaťku ľahko držať, aby počas jazdy nespadlo. Niektoré trojkolky majú aj opierku chrbta – je len na vás, čo požadujete.

Vyberte si vhodný materiál konštrukcie

Na trhu nájdete trojkolky vyrobené z viacerých materiálov. Najčastejšie je ich konštrukcia vyrobená z kovu alebo plastu. Záleží len od vás, aký materiál preferujete. Pri plaste je výhodou váha kolobežky – takmer nič neváži, takže ju môžete pohodlne prenášať. Neývhodou plastu je jeho negatívny vplyv na životné prostredie a nižšia odolnosť (môže ľahko prasknúť). V prípade kovových trojkoliek máte garanciu pevnej, stabilnej konštrukcie, ktorá vydrží a trojkolka sa tak môže “dediť” v rodine – či už sa posunie mladším súrodencom, vzdialenej rodine či priateľom.

trojkolka zlta 5 dadaboom sk.png

Nie sú kolieska ako kolieska

Plastové, gumové alebo nafukovacie? Opäť platí, že závisí len od vašich požiadaviek. Plastové kolieska sa ľahko opotrebujú a môžu prasknúť. Nafukovacie sú príjemné pri vození, hrozí však, že váš malý jazdec na trojkolke môže dostať defekt. V prípade gumových koliesok odpadá riziko prepichnutia, zároveň príjemne tlmia nerovnosti na ceste a narozdiel od plastových nespôsobujú hluk a hrkot. Práve trojkolky značky Foxrider ponúkajú pogumované kolieska, ktoré sú jednoduché na údržbu a zaručujú dlhotrvajúcu zábavu pri jazdení.

Využite príchod jari na trávenie čo najväčšieho množstva času na slnku. Zoberte so sebou vašu novú spoľahlivú trojkolku a radujte sa z prvých najazdených kilometrov vášho drobca – želáme veľa zábavy a radosti z pohybu.

Recent Posts